Skip to main content

Zbuduj katalog produktów na Joomla

Co to jest katalog produktów? To zbiór produktów podzielony na określone kategorie czy tematy. Mogą dotyczyć kwestii niszowych lub obejmować bardzo specyficzną kategorię związaną z działalnością lokalną.

Budowanie witryny opartej na katalogu. jest w zasadzie całkiem proste. Przygotowaliśmy artykuł, z którego można dowiedzieć się więcej o działaniach prowadzących do utworzenia profesjonalnej strony katalogowej.

Jakie są korzyści z posiadania strony z katalogiem produktów?

Tworzenie internetowego biznesu opartego na katalogu produktów może być świetnym pomysłem. Taka strona nie musi ograniczać się do działalności osobistej przedsiębiorcy.

Dobrze sprawdza się również w witrynach firmowych - zamiast przedstawiać listy produktów można po prostu umieścić pracowników firmy lub listę konferencji biznesowych i szkoleń dla swoich klientów.

Jest to projekt, który można zakończyć bez dużej inwestycji finansowej a można szybko osiągnąć własne cele.

Prezentacja produktów na stronie internetowej

Idealny katalog produktów Joomla można zbudować korzystając z najpopularniejszego dostępnego komponentu dla Joomla, służącego do tworzenia takich serwisów jak katalog firm, katalog usług czy katalog produktów - DJ-Catalog2. Dostarcza on bardzo wiele przydatnych funkcji, które każda strona powinna zawierać. Wśród nich są m.in. pola niestandardowe, filtrowanie i wyszukiwanie, mapy, moduły różnego przeznaczenia. Dzięki użyciu DJ-Catalog2 produkty mogą być wyświetlane na blogu lub jako lista w tabelce.

Jaki rodzaj biznesu opartego na katalogu produktów chciałbyś stworzyć?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma ograniczeń dotyczących katalogów produktów. Zobaczmy kilka ciekawych katalogów zbudowanych w oparciu o Joomla

  • Strona przedstawiająca różne produkty - np. Elektronikę czy urządzenia służące do pielęgnacji ogrodu.
  • Strona biura podróży oferująca wycieczki, wakacje czy aktywne formy spędzania wolnego czasu
  • Strony z kuponami - to świetny pomysł na przedstawianie codziennej oferty zniżek z różnych dziedzin i specjalności.
  • Strona dla dilerów samochodów - świetny sposób na prezentowanie kolekcji aut dostępnych na sprzedaż lub do wypożyczenia.

Tworzenie strony z katalogiem produktów opartej na Joomla

Aby ułatwić to zadanie, warto pomyśleć o kompletnym, tanim i funkcjonalnym rozwiązaniu, aby stworzyć profesjonalną witrynę z katalogiem produktów lub usług.

Proponujemy skorzystać z gotowego szablonu Joomla.

Jeśli chcesz uruchomić witrynę, przedstawiamy przykłady szablonów dla Joomla. Posiadają one nowoczesny wygląd, niesamowite funkcje, są wysoce konfigurowalne, elastyczne i wielofunkcyjne.

Warto wspomnieć, że każdy szablon z Joomla-Monster zawiera pakiet Quickstart, który pozwala szybko zainstalować dokładną kopię strony demonstracyjnej szablonu (w tym skonfigurowane rozszerzenia, niestandardowe treści itp.)

Zachęcamy do sprawdzenia bogatej kolekcji szablonów Joomla, w których można znaleźć wiele motywów dla różnych celów katalogowych.

Najważniejsze cechy funkcjonalnej strony z katalogiem produktów.

Jakość ponad ilość

Witryna internetowa może być nie tylko dużym zbiorem produktów.

Nie ma w tym oczywiście nic złego, ale zanim zbudujemy dużą bazę danych z tysiącami produktów, wymagane jest, aby prezentacja każdego z nich osiągnęła możliwie najwyższy poziom. Produkt powinien zawierać wyczerpujący opis, zdjęcia, dane (cena, producent, kategoria), mile widziane są również pola dodatkowe, które dostarczają wielu szczegółowych informacji

Niezawodne i wysokiej jakości informacje powinny być podstawą. Pamiętaj, że liczy się pierwsze wrażenie!

Opcje wyszukiwaniaW pełni funkcjonalna witryna katalogowa musi zawierać zaawansowaną funkcję wyszukiwania, która umożliwia zwiedzającym wyszukanie określonego produktu.

Jest to szczególnie istotne gdy strona zawiera wiele informacji, a zatem łatwiej znaleźć to, czego szukasz.

Filtry powinny zawierać takie funkcje, jak wyszukiwanie według lokalizacji, według kategorii, typu, wagi i inne.Dodawanie od frontu

Nowoczesne witryny katalogowe zawierają formularz służący do własnoręcznego dodawania produktów. Dzięki temu zarejestrowani użytkownicy mogą z łatwością dodać własny produkt.

Ma to pozytywny wpływ na obydwie strony - właściciel firmy może dodać własny wpis zawierający treść niezbędną do znalezienia i nie musisz poświęcać swojego czasu aby to robić. Twoje obciążenie pracą jest mniejsze.

Formularze dodawania produktów od frontu strony są szczególnie użyteczne, ponieważ użytkownicy mogą się zarejestrować w serwisie i nie musisz im udostępniać dostępu przez administratora Joomla.

Jesteś gotowy aby zacząć!

Strony katalogowe oferują ogromny zakres możliwości. Dzięki najlepszym profesjonalnym szablonom Joomla tworzenie witryny jest łatwym zadaniem.

Wykorzystaj swoją szansę i wystartuj z własną stroną internetową!