Skip to main content

Wspieramy młodych sportowców!

25 czerwca podpisaliśmy umowę sponsorską w WSS Wejherowo - klubem sztuk walki (kickboxing), który od początku swojego istnienia odnosi znaczące sukcesy w Polsce i poza jej granicami. Z dumą nosimy miano głównego sponsora utytułowanych i niezwykle utalentowanych młodych zawodników. Dość powiedzieć, że ci niezwykli sportowcy do tej pory zdobyli 329 medali, w tym 117 złotych, 106 srebrnych i 106 brązowych.
Niedawno dwie zawodniczki klubu (Zuzia Kalbarczyk i Paulina Stenka) zostały powołane na zgrupowanie kadry Polski. Dziewczyny wcześniej odnosiły poważne sukcesy na międzynarodowych imprezach (złoto, srebro brąz - podczas Pucharu Świata w kickboxingu WAKO – w Szaged na Węgrzech czy też w Otwartych Mistrzostwach Świata WFMC w miejscowości Hagen w Niemczech, to tylko niewielki fragment ich sportowego dorobku).

 

Klub WSS Wejherowo prowadzony jest przez trenerów z dużym dorobkiem sportowym i doświadczeniem. To prawdziwi pasjonaci, dzięki którym młodzi sportowcy mogą nabywać umiejętności na najwyższym poziomie

Rafał Karcz (1986 r.) Posiada uprawnienia instruktora sportu spec. kickboxing. Ukończył również kurs doszkalający z muay thai (2006 r.). Ponadto posiada najwyższą klasę trenerską światowej Federacji sztuk i sportów walki World Fightsport and Martial Arts Council. Do tej pory wyszkolił kilkunastu medalistów Mistrzostw Polski w kickboxingu, zdobywców Pucharów Świata w kickboxingu, Mistrzów Świata i Europy wielu federacji sztuk walki. Jako zawodnik stoczył prawie 300 walk w formułach semi, light, full contact. Największe sukcesy sportowe to wielokrotne medale Pucharu Świata w kickboxingu WAKO, Mistrzostwo Świata i Europy prestiżowej Federacji WFMC, inne tytuły międzynarodowe i krajowe. Posiada uprawnienia egzaminatora na stopnie uczniowskie WFMC, a także jako jedyny w Polsce na stopnie mistrzowskie (czarne pasy) Federacji WFMC. Jest posiadaczem stopni mistrzowskich: I DAN kickboxing WAKO, III DAN UFR, IV DAN WFMC.

Andrzej Duszyński (ur. 1985 r.). Posiada uprawnienia instruktora samoobrony, a także walk w bliskim kontakcie. Posiada I DAN Federacji UFR. Jest Mistrzem Polski 2013 WFMC. Sepcjalizuje się w formułach light, full contact, K1. Były zawodnik Probe Starogard Gdański. Wychowanek trenera Tomasza Janowicza. Od 2011 roku prowadzi zajęcia w Klubie Rafała Karcza. Odpowiedzialny jest za szkolenie grupy starszej w formule light i full contact, low kick. W karierze zawodniczej stoczył kilkadziesiąt walk w formułach ciągłych i pełnokontaktowych.

Tomasz Hirsz (ur. 1985 r.). Posiada uprawnienia instruktora karate sportowego z ramienia World Fightsport and Martial Arts Council. Wychowawca kolonijny. Stoczył kilkadziesiąt walk w formułach semi i light contact. Brązowy med. Mistrzostw Świata Federacji WFMC, medalista zawodów w kickboxingu i karate kontaktowym, posiadacz stopnia mistrzowskiego I DAN WFMC. Wychowanek trenera Rafała Karcza. Odpowiedzialny jest za szkolenie dzieci w sekcji karate sportowego. Realizator programu WSS "Szansa dla Przedszkolaka".

Niedawno mieliśmy okazję obserwować naszych klubowiczów w akcji podczas Mistrzostw Kaszub w Kickboxingu na których klub zdobył I lokatę drużynowo całą masę medali. Poniżej fotorelacja z tej fantastycznej imprezy