Skip to main content

Jak zarabiać w internecie?

Sposobów na zarobek w sieci jest bardzo dużo - począwszy od wypełniania ankiet, klikanie w reklamy, reflinki czy też programy afilacyjne. W każdym z tych programów jesteś uzależniony od tego czy firma istnieje na rynku i czy jest wypłacalna - nie brzmi to fajnie, zwłaszcza,że perspektywa wyklikania swojego pierwszego miliona nie wygląda zbyt optymistycznie, a co gorsza - jest nierealny.

Jednym ze sposobów na zarobek w sieci jest tworzenie własnych stron internetowych - jednym z popularniejszych i łatwiejszych sposobów jest portal ogłoszeniowy.

Dlaczego?

To proste, na rynku jest już wiele gotowych rozwiązań np.: DJ-Classifieds - oprogramowanie które pozwoli Tobie zrobić taki portal w klikanaście / kilkadziesiąt godzin i bez żadnej programistycznej wiedzy. Dodatkowym atutem są już przetarte szlaki zarobkowe, nie musisz tworzyć biznesplanu od nowa. Istnieje również mnóstwo szablonów, dzięki którym nie musisz tworzyć szaty graficznej od nowa, aby dopasować portal do Twojej branży.

Na ogłoszeniach da się zarobić?

Znane portale ogłoszeniowe? Nie trzeba daleko szukać - gumtree, otomoto, otodom, olx, tablica.pl, sprzedajemy.pl, oferia, anonse czy też ciemniejsze grono stron randkowych czy też ogłoszeń towarzyskich.

Żaden z nich nie jest założony dla hobby czy też jako ogranizacja non-profit - cel jest jeden - portal ma generować zyski, dlatego większość z nich jest tak bardzo nastawione na promowanie ogłoszeń i reklamodawców.

Jak możemy zarabiać na stronie ogłoszeniowej?

Sposobów jest naprawdę wiele, lecz dzisiaj skupimy się na portalu ogłoszeniowym stworzonym na popularnym i tanim oprogramowaniu ogłoszeniowym DJ-Classifieds.

Jest idealny aby rozpocząć swoją przygodę - posiada mnóstwo niezbędnych funkcji jak wielojęzyczność, możliwości zarobkowe czy też gotowe rozwiązania płatnościowe jak paypal, skrill czy przelewy24.

Gotowe rozwiązania zarobkowe, które bez trudu można ustawić w DJ-Classifieds to :

1. Płatne kategorie

Niektóre kategorie ogłoszeniowe to czyste żyły złota, gdzie obraca się wysokimi kwotami np.: samochody osobowe. Kiedy sprzedawca ma możliwość zarobienia kilku lub kilkunastu tysięcy nie ma najmniejszego problemu, aby zapłacić za dodanie ogłoszenia drobnej kwoty.

Ma świadomość,że dzięki temu jego ogłoszenie zostanie wyświetlone większej ilości osób, co przekłada się na większa liczbę potencjalnych nabywców.

2. Pobieraj opłaty za czas trwania ogłoszenia

Czas wyświetlania ogłoszenia jest bardzo ważnym aspektem - w przypadku dłuższego czasu wyświetlania sprzedawca ma pewność,że jego ogłoszenia obejrzy więcej potencjalnych klientów, dzięki temu, że ogłoszenie jest nadal aktywne.

Strony ogłoszeniowe są przeglądane codziennie, więc nawet kilka godzin może okazać się sukcesem sprzedażowym.

3. Pobieraj opłaty za promowanie ogłoszeń

Promowanie ogłoszeń to najpopularniejszy sposób na pobieranie opłat. Osoby, które chcą szybko sprzedać swój produkt, muszą jakoś wyróżnić swoje ogłoszenia na tle innych. Najlepszym sposobem jest zmiana koloru, dodanie dodatkowego badga czy też odznaczenie ogłoszenia wyraźną ramką.

Takie kolorowe odznaczenie przyciągnie jako pierwsze wzrok odbiorcy. Wyróźni się na tle innych, szarych ogłoszeń.

 

4. Wyświetlaj pierwszy na liście

To udowodnione,że użytkownicy skupiają się najczęściej tylko na pierwszych wynikach, więc warto, aby ogłoszenie znalazło się na samym szczycie listy - dzięki temu masz pewność,że nie zostanie pominięte przez potencjalnego kupca.

W DJ-Classifieds wbudowane są opcje, które pozwolą Tobie pobierać automatycznie opłaty za promowanie ogłoszenia na pierwszych pozycjach. Jest to bardzo często spotykana metoda na znanych portalach ogłoszeniowych.

 

5. Pobieraj opłaty za możliwość umieszczenia więcej zdjęć

Większa ilość wgranych zdjęć pozwala dokładniej pokazać sprzedawany produkt, dzięki temu oferta staje się bardziej wiarygodna i atrakcyjniejsza na tle innych - każdy chce, aby towar był jak najlepiej opisany i odwzorowany, dzięki temu nie mam poczucia,że kupujemy przysłowiowego kota w worku.

 

6. Pobieraj opłaty za możliwość wpisania dłuższego opisu

Dłuższy opis zapewni sprzedawcy możliwość wyróżnienia na tle innych konkurencyjnych ofert. Dzięki możliwości użycia większe ilości słów jego oferta stanie się bardziej atrakcyjna dla potencjalnego zainteresowanego.

 

7. Użyj punktów i załóż swoją własną walutę na stronie

Stwórz swoją wirtualna walute, sprzedawaj użytkownikom wirtualne punkty, za realne pieniądze. Zaletą tego rozwiązania jest to,że możesz zrobić swój zamknięty eko-system i pobierać opłaty z góry w większej ilości, co zapewni Twojej stronie zwiększony budżet.

Użytkownicy mogą wymieniac punkty na określone działana na Twojej stronie, na przykład promowanie swoich ogłoszeń, dodania dłuższego opisu czy też dostęp do kategorii premium

 

8. Sprzedawaj plany dla użytkowników

Sprzedawaj pakiety planów dla użytkowników premium, daj im większą swobodę i więcej możliwości. Możesz dowolnie manipulować limitami dla zwykłych użytkowników - np.: ograniczyć wybranej grupie ilość dodawanych ogłoszeń, dać możliwość wgrania większej ilości zdjęć czy też ograniczać dostęp do wybranych kategorii i wiele wiele więcej!

 

9. Bannery reklamowe

Na ulicach widzisz sporo plakatów i bannerów? Tak samo możesz sprzedawać powierzchnie reklamowe na swojej własnej stronie. W naszych szablonach dla Joomla z łatwością zaimplementujesz reklamy Google Adsense, które pozwolą Ci zarabić na każdym kliknięciu w reklamy czy też własne customowe bannery, za które możesz pobierać opłaty miesięczne od reklamodawców.

Najpopularniejsze nasze szablony oparte na dodatku DJ-Classifieds to:

Komponent ogłoszeniowy DJ-Classifieds możesz kupić tutaj. Dostępne jest polskie tłumaczenie dla tego dodatku.

Dla klientów z Polski wystawiamy również faktury!

Nasza oferta obejmuje również dostosowanie komponentu DJ-Classifieds do Twoich potrzeb. Powiedz nam czego oczekujesz a my znajdziemy odpowiednie  lub zmodyfikujemy istniejące rozwiązanie dla Ciebie.

Jesteśmy w stanie skonfigurować komponent, tak by działał według Twojej specyfikacji.