Skip to main content

Najbardziej popularne kategorie dla portalu ogłoszeń

Jednym z najszybciej rozwijających się typów stron internetowych są portale ogłoszeniowe zajmujące się prezentacją szerokiej gamy ogłoszeń podzielonych na wiele kategorii tematycznych, takich jak: samochody, nieruchomości, edukacja, praca, usługi i wiele innych.

Niski koszt tego typu ogłoszeń jest głównym powodem wzrostu takich portali. Jest to jeden z najlepszych sposobów sprzedaży produktów.

Warto wspomnieć, że wiek jest ważnym czynnikiem w ogłoszeniach online.

Bezpłatne witryny internetowe z ogłoszeniami są bardzo popularne wśród osób w wieku 25-44 lat, bardziej popularne niż w grupie osób w wieku 18-24 lat.

Starsi użytkownicy, w wieku powyżej 55 lat są mniej skłonni do korzystania z internetowych ogłoszeń.

Wartość ogłoszeń online

Statystycznie, prowadzenie portalu ogłoszeniowego to świetny interes, największe witryny internetowe przynoszą ogromne zyski.

Na przykład, współzałożyciel OfferUp powiedział w 2016 r. "Że spodziewa się, że firma osiągnie ponad 14 mld dolarów w transakcjach w ciągu najbliższych 12 miesięcy".

Craigslist również osiąga duże sukcesy - "50 miliardów odsłon na całym świecie i 80mln ogłoszeń miesięcznie".

Współczesny rynek ogłoszeniowy jest obecnie zdominowany przez potężne portale, takie jak eBay, Craigslist, a także start-upy jako LetGo i OfferUp. Ten ostatni niedawno był wart 1,2 mld dolarów.

Jakie są najbardziej popularne typy ogłoszeń w internecie?

Przeprowadziliśmy badania i przygotowaliśmy listę kategorii, które można brać pod uwagę jeśli chcesz rozwijać swój portal ogłoszeniowy.

Niektóre grupy ogłoszeń są szczególnie atrakcyjne.

Powodem popularności tych grup są cele, którym zamierzają sprostać (osobiste lub biznesowe).

Na stronie, na której można umieszać ogłoszenie, masz kilka standardowych prostych sposobów na zarabianie pieniędzy. 

Jeśli ogłoszenia były dostępne tylko w ograniczonej liczbie kategorii, warto rozważyć rozszerzenie ich liczby.

Zastanów się, które kategorie należy dodać.

Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych kategorii ogłoszeń. Podsumowanie przeprowadzono w zeszłym tygodniu na podstawie takich portali:

  • Craigslist
  • eBay
  • GumTree
  • OLX
  • Oodle

Rezultaty (lista wg popularności):

  • Ogłoszenia dotyczące nieruchomości - na sprzedaż, kupno i wynajem domów, mieszkań lub apartamentów.
  • Praca - bardzo popularna kategoria w ogłoszeniach. To świetne rozwiązanie dla większości małych i średnich firm poszukujących pracowników i osób poszukujących pracy.
  • Randki - ta kategoria może być dość kontrowersyjna. Może nie pasować do każdego portalu. Niemniej jednak, jest on zawsze popularny, a wielu użytkowników dodaje do nich swoje ogłoszenia.
  • Samochody - zasadniczo nie tylko samochody, ale także wszelkiego rodzaju pojazdy. Niewiarygodnie popularna kategoria - wszystkie rodzaje pojazdów są bardzo gorącym towarem.
  • Moda - sprzedaż lub kupowanie odzieży i dodatków związanych ubraniami to świetna kategoria dla każdego rozwijającego się portalu z ogłoszeniami.

 

Z DJ-Classifieds można budować dowolny typ portalu ogłoszeń. Jeśli szukasz konkretnych gotowych witryn, sprawdź szablony Joomla-Monster's, które korzystają z tego dodatku.  Można również sprawdzić, jak dodatek działa z szablonami przy użyciu testowej instalacji: Test Drive 

Źródła: